Copper wire light-with photo clips
Add magical ambiance to your space with our ultra-thin Copper wire light-with photo clips. Completely safe, low-voltage design...
Wrap, twist, and shape these ultra-fine Copper Wire Light with CR2032 B.O. into any design.
1 LEDs create a soft, intimate glow ideal for close-up decoration. Ultra-thin, flexible copper wire bends into any shape without breaking. Available in warm white, cool white and multicolor to suit any inter
Wrap, twist, and shape these ultra-fine Copper Wire Light with CR2032 B.O. into any design.
1 LEDs create a soft, intimate glow ideal for close-up decoration. Ultra-thin, flexible copper wire bends into any shape without breaking. Available in warm white, cool white and multicolor to suit any interior palette.
Ideal for bedroom decoration, gift box wrapping, photo wall displays, fairy jars, wedding centerpieces, DIY craft projects and product photography backdrops. Popular for home décor and gifting markets.
Key specs: 1 LEDs | DC 5V (USB) | IP20 rated | CE, UL certified | MOQ 300 pcs.
| Specifications | |
|---|---|
| SKU / Model | YZ-20423 |
| LED Count | 1 LEDs |
| Wire Length | 0.1m |
| Voltage | DC 5V (USB) |
| IP Rating | IP20 |
| Colors | RGB / Warm White (2700K) / Multicolor / Blue / Red / Green |
| Wire Color | Copper Wire |
| Certifications | CE, UL |
| MOQ | 300 pcs |
| Lead Time | 25–35 days after order |
| Price Range | $0.80–$4.00 / pc (FOB) |
| Function Modes | Steady on / Flash / Fade |
| OEM / ODM | yes |
| Sample | yes |
| Warranty | 1 year |
| Application | DIY Craft, Gift Box Decoration, Bedroom, Home Décor |
Fill in your requirements and our sales team will respond within 24 hours with pricing, MOQ details, and lead time.