copper wire with transformer-warm white
Wrap, twist, and shape these ultra-fine copper wire with transformer-warm white into any design. High-efficiency LEDs create a...
Craft stunning DIY displays with our flexible Battery box operated with remote four timer micro LED string lights.
Completely safe, low-voltage design suitable for children's rooms and bedrooms. 1 LEDs create a soft, intimate glow ideal for close-up decoration. Ultra-thin, flexible copper wire bend
Craft stunning DIY displays with our flexible Battery box operated with remote four timer micro LED string lights.
Completely safe, low-voltage design suitable for children’s rooms and bedrooms. 1 LEDs create a soft, intimate glow ideal for close-up decoration. Ultra-thin, flexible copper wire bends into any shape without breaking.
Ideal for bedroom decoration, gift box wrapping, photo wall displays, fairy jars, wedding centerpieces, DIY craft projects and product photography backdrops. Popular for home décor and gifting markets.
Key specs: 1 LEDs | DC 3–6V (Battery) | IP44 rated | CE, RoHS certified | MOQ 300 pcs.
| Specifications | |
|---|---|
| SKU / Model | YZ-20413 |
| LED Count | 1 LEDs |
| Wire Length | 0.1m |
| Voltage | DC 3–6V (Battery) |
| IP Rating | IP44 |
| Colors | Warm White (2700K) |
| Wire Color | Copper Wire |
| Certifications | CE, RoHS |
| MOQ | 300 pcs |
| Lead Time | 25–35 days after order |
| Price Range | $0.80–$4.00 / pc (FOB) |
| Function Modes | 8 modes |
| OEM / ODM | yes |
| Sample | yes |
| Warranty | 1 year |
| Application | DIY Craft, Gift Box Decoration, Bedroom, Home Décor, Patio |
Fill in your requirements and our sales team will respond within 24 hours with pricing, MOQ details, and lead time.