HQ022(OY075012) Copper wire light-Elk
Craft stunning DIY displays with our flexible HQ022(OY075012) Copper wire light-Elk. Available in warm white, cool white and...
Bring a delicate, fairy-tale sparkle to any décor with our Battery box operated with remote green micro LED light copper wire.
Battery or USB powered — no complex wiring, perfect for any location. Available in warm white, cool white and multicolor to suit any interior palette. 1 LEDs create a soft,
Bring a delicate, fairy-tale sparkle to any décor with our Battery box operated with remote green micro LED light copper wire.
Battery or USB powered — no complex wiring, perfect for any location. Available in warm white, cool white and multicolor to suit any interior palette. 1 LEDs create a soft, intimate glow ideal for close-up decoration.
Ideal for bedroom decoration, gift box wrapping, photo wall displays, fairy jars, wedding centerpieces, DIY craft projects and product photography backdrops. Popular for home décor and gifting markets.
Key specs: 1 LEDs | DC 3–6V (Battery) | IP44 rated | CE, RoHS certified | MOQ 300 pcs.
| Specifications | |
|---|---|
| SKU / Model | YZ-20409 |
| LED Count | 1 LEDs |
| Wire Length | 0.1m |
| Voltage | DC 3–6V (Battery) |
| IP Rating | IP44 |
| Colors | Warm White (2700K) / Green |
| Wire Color | Copper Wire |
| Certifications | CE, RoHS |
| MOQ | 300 pcs |
| Lead Time | 25–35 days after order |
| Price Range | $0.80–$4.00 / pc (FOB) |
| Function Modes | 8 modes |
| OEM / ODM | yes |
| Sample | yes |
| Warranty | 1 year |
| Application | DIY Craft, Gift Box Decoration, Bedroom, Home Décor |
Fill in your requirements and our sales team will respond within 24 hours with pricing, MOQ details, and lead time.