BO copper wire LED String lights WRGB 11function with remote
Bring a delicate, fairy-tale sparkle to any décor with our BO copper wire LED String lights WRGB 11function...
Bring a delicate, fairy-tale sparkle to any décor with our green PVC copper wire string lights with transformer.
Completely safe, low-voltage design suitable for children's rooms and bedrooms. Ultra-thin, flexible copper wire bends into any shape without breaking. Battery or USB powered — no comple
Bring a delicate, fairy-tale sparkle to any décor with our green PVC copper wire string lights with transformer.
Completely safe, low-voltage design suitable for children’s rooms and bedrooms. Ultra-thin, flexible copper wire bends into any shape without breaking. Battery or USB powered — no complex wiring, perfect for any location.
Ideal for bedroom decoration, gift box wrapping, photo wall displays, fairy jars, wedding centerpieces, DIY craft projects and product photography backdrops. Popular for home décor and gifting markets.
Key specs: 1 LEDs | AC 110V / 220V | IP44 rated | CE, RoHS certified | MOQ 300 pcs.
| Specifications | |
|---|---|
| SKU / Model | YZ-20410 |
| LED Count | 1 LEDs |
| Wire Length | 0.1m |
| Voltage | AC 110V / 220V |
| IP Rating | IP44 |
| Colors | Warm White (2700K) / Green |
| Wire Color | Copper Wire / Green PVC |
| Certifications | CE, RoHS |
| MOQ | 300 pcs |
| Lead Time | 25–35 days after order |
| Price Range | $0.80–$4.00 / pc (FOB) |
| Function Modes | Steady on / Flash / Fade |
| OEM / ODM | yes |
| Sample | yes |
| Warranty | 1 year |
| Application | DIY Craft, Gift Box Decoration, Bedroom, Home Décor |
Fill in your requirements and our sales team will respond within 24 hours with pricing, MOQ details, and lead time.