copper wire LED String lights 10L 20L 50L 100L
Add magical ambiance to your space with our ultra-thin copper wire LED String lights 10L 20L 50L 100L....
Add magical ambiance to your space with our ultra-thin transformer with 8 functions LED lightchain green PVC copper wire string lights.
1 LEDs create a soft, intimate glow ideal for close-up decoration. Completely safe, low-voltage design suitable for children's rooms and bedrooms. Ultra-thin, flex
Add magical ambiance to your space with our ultra-thin transformer with 8 functions LED lightchain green PVC copper wire string lights.
1 LEDs create a soft, intimate glow ideal for close-up decoration. Completely safe, low-voltage design suitable for children’s rooms and bedrooms. Ultra-thin, flexible copper wire bends into any shape without breaking.
Ideal for bedroom decoration, gift box wrapping, photo wall displays, fairy jars, wedding centerpieces, DIY craft projects and product photography backdrops. Popular for home décor and gifting markets.
Key specs: 1 LEDs | AC 110V / 220V | IP44 rated | CE, RoHS certified | MOQ 300 pcs.
| Specifications | |
|---|---|
| SKU / Model | YZ-20408 |
| LED Count | 1 LEDs |
| Wire Length | 0.1m |
| Voltage | AC 110V / 220V |
| IP Rating | IP44 |
| Colors | Warm White (2700K) / Green |
| Wire Color | Copper Wire / Green PVC |
| Certifications | CE, RoHS |
| MOQ | 300 pcs |
| Lead Time | 25–35 days after order |
| Price Range | $0.80–$4.00 / pc (FOB) |
| Function Modes | 8 modes |
| OEM / ODM | yes |
| Sample | yes |
| Warranty | 1 year |
| Application | DIY Craft, Gift Box Decoration, Bedroom, Home Décor |
Fill in your requirements and our sales team will respond within 24 hours with pricing, MOQ details, and lead time.