Acorn shaped copper wire string light-3AA/8 functions
Wrap, twist, and shape these ultra-fine Acorn shaped copper wire string light-3AA/8 functions into any design. Battery or...
Add magical ambiance to your space with our ultra-thin 3 Times+4 Dimmer+11 Function USB powered, warm white multicolor changing 3D WRGB copper wire string light.
Ultra-thin, flexible copper wire bends into any shape without breaking. Available in warm white, cool white and multicolor to suit any in
Add magical ambiance to your space with our ultra-thin 3 Times+4 Dimmer+11 Function USB powered, warm white multicolor changing 3D WRGB copper wire string light.
Ultra-thin, flexible copper wire bends into any shape without breaking. Available in warm white, cool white and multicolor to suit any interior palette. Completely safe, low-voltage design suitable for children’s rooms and bedrooms.
Ideal for bedroom decoration, gift box wrapping, photo wall displays, fairy jars, wedding centerpieces, DIY craft projects and product photography backdrops. Popular for home décor and gifting markets.
Key specs: 1 LEDs | DC 5V (USB) | IP44 rated | CE, UL certified | MOQ 300 pcs.
| Specifications | |
|---|---|
| SKU / Model | YZ-20420 |
| LED Count | 1 LEDs |
| Wire Length | 0.1m |
| Voltage | DC 5V (USB) |
| IP Rating | IP44 |
| Colors | RGB / Warm White (2700K) / Multicolor / Red |
| Wire Color | Copper Wire |
| Certifications | CE, UL |
| MOQ | 300 pcs |
| Lead Time | 25–35 days after order |
| Price Range | $0.80–$4.00 / pc (FOB) |
| Function Modes | 11 modes (RF remote) |
| OEM / ODM | yes |
| Sample | yes |
| Warranty | 1 year |
| Application | DIY Craft, Gift Box Decoration, Bedroom, Home Décor |
Fill in your requirements and our sales team will respond within 24 hours with pricing, MOQ details, and lead time.